Zeptejte se

"

Konzultace s plastickým chirurgem. Zeptejte se paní doktorky MUDr. Průchové. "

Zmenšení prsou bez jizev?

Dobrý den, je mi 18 let.Ráda běhám,jezdím na kole a opravdu veškerý sport mě velice zajímá, ale mám problém s velikostí poprsí.Už od 16 let přemýšlím o zmenšení.Strašně mi překážejí ve všem co dělám, mám k nim strašný odpor. Jak jsem tak koukala na fotky z dokončených operacích, zbylo mnoho jizev na prsou. Nedal by se udělat zákrok, při kterém by jizev bylo méně? Strašně bych o to stála. Už mě moc nebaví kupovat si trička o čislo větší než bych potřebovala. Hezkých podprsenek taky moc neseženu a nejhorší je to s partnerem. Strašně se stydím. (Karolína)

Dobrý den, pošlete mi foto prsů a já Vám odpovím konkrétně jaká operace by pro Vás byla vhodná.
S pozdravem, dr. Průchová

Co se svěšenými prsy?

Dobrý den je mi 18 let a když jsem byla menší měla jsem problém se zády a od té doby mám problém s prsy. Moje velikost je 75C, a mám je svěšené už od mládí se za to stydím. Nevím co mám dělat , mohla bych se jít na operaci? Nebudu mít později problém s kojením? a kolik by to zhruba stálo.. Velice děkuji (Markéta)

Dobrý den, pošlete mi foto a já Vám odpovím konkrétně,jaký typ operace je pro Vás vhodný. Pokud se dělá pouze modelace, tak poškození prsů je minimální a není důvod k problémům při kojení.
S pozdravem, dr. Průchová

Minimální věk pro operaci prsů?

Od kolika let se může zákrok prsů provádět?(Alena)

výkon -zvětšení prsů-prs nijak nepoškodí,běžně se dělá po 18 roku věku.S výkony jako zmenšení prsů je lépe počkat po narození dítěte.Při výkonu dojde k přerušení vývodů mléčné žlázy a po porodu může dojít k zánětům a deformasi prsů.
S pozdravem, dr. Průchová

Pracovní neschopenka po plastické operaci

Dobrý den,na internetu jsem četla, že po plastické operaci nelze být doma na neschopenku..Mám zájem konkrétně o zvětšení prsou, ale jsem na střední škole takže bych na rekonvalescenci určitě potřebovala razítko zajmá mě tedy jestli to není problém. Taky jsem se chtěla zeptat jak dlouho trvá objednání na konzultaci a poté čekání na operaci. (Andrea)

Dobrý den, po estetických operacích opravdu není nárok na pracovní neschopenku. Operuji čtrvtky odpoledne, takže jde o pátek a následující týden. Většina klientek to řeší dovolenou, nebo PN na jiné potíže/bolesti zad, trávicí potíže atd./ kkterou si předem zařídí u praktického lékaře. Konzultace je nyní o prázdninách ideální úterý nebo středa dopoledne. První termín Vám mohu nabídnou 8 září. V srpnu mají být ještě horka a tato operace v těchto termínech není vhodná.
S pozdravem, dr. Průchová

Odstranění keloidní jizvy

Mám keloidni jizvu na hrudi. Da se nejak odstranit? Uz mi ji jednou predelavali a je porad stejna, pokazdy se tam obevi keloid.(Lenka)

Dobrý den, pošlete prosím foto, odpovím přesněji. Keloidní jizvy jsou velký problém. Nemá cenu je vyříznout, udělají se opět a většinou ještě větší. Je možno na ně působit mechanicky - silikonovými plátky, nebo se dovnitř keloidu vpichuje kortikoid.
S pozdravem, dr. Průchová

Operace víček hradí pojišťovna jen u očních lékařů

Prosím ,zdali by pojištovna neuhradila plastiku horních víček a za jakých podmínek . Když už víčka dost tlačí na oči . Dekuji. (Renata)

Dobrý den, bohužel na pracovišti plastické chirurgie operaci víček pojišťovna nehradí. Pokud navštívíte oční kliniku FN Plzeň a operaci by rozhodl a také realizoval oční lékař, potom výkon uhradí pojišťovna.
S pozdravem, dr. Průchová

Vše o zvětšení prsou v mládí

Dobrý den. Je mi 19 a už třetím rokem přemýšlím o zvětšení prsou. Vím, je to brzo, ale přesto bych se chtěla komplexu ze svých malých, nehezky tvarovaných prsou zbavit. Chci se jen zeptat, zda můj věk není taková překážka, jestli se na konzultace musí objednávat, jak dlouho se pak pacient musí šetřit a zda cena závisí i na velikosti implantátu (chtěla bych zvětšení jen o kousek)?? Děkuju mnohokrát za odpověď.(Dominika)

Dobrý den, Váš věk není překážkou, naopak, jste mladá, jistě zdravá. Pokud plánujete dítě za rok, tak je hloupost dělat operaci teď, ale myslím, že dnes se plánuje první dítě až před 30 rokem věku. Menší implantáty jsou rozumné, jsou přirozené, bývá malé procento komplikací a těhotenství a kojení není problém. Cena implantátu je stejná u malých i velkých velikostí. Cena celé operace včetně implantátů je 45 tis.kč. Velmi důležitý je vzhled prsů před operací. Pokud můžete, pošlete foto prsů a já Vám odpovím přesněji.
S pozdravem, dr. Průchová

Odstranění mateřského znaménka

Dobrý den, mam vetsi hnede materske znamenko na prsu (velke okolo 5mm). Na kozni klinice mi bylo receno, ze se jedna o zdrave znamenko, ale ze by bylo lepsi ho odstranit, nez chodit kazdy rok na kontrolu. Jelikoz je to v oblasti dekoltu, bojim se, ze po odstraneni znamenka budu mit velkou jizvu. Je mozne se v Plzni nekde objednat na digitalni dermatoskop, nebo je opravdu nejjednodussi si ho nechat odstranit? Dekuji za odpoved. Hezky den. (Lucie)

Dobrý den, pokud kožní lékař napíše,že je vhodné histologické vyšetření znaménka,potom výkon hradí pojišťovna.Pokud doporučení mít nebudete,tak si výkon hradíte sama, na našem pracovišti 800Kč.Dermatoskop nemáme,mají ho kožní lékaři. Máte pravdu,že v oblasti dekoltu je hojení horší, někdy vzniknou i hypertrofické až keloidní jizvy/tuhé, nad úroveň kůže/.Pokud zkušený kožní lékař na kožní klinice nedoporučí odstranění a histol. vyšetření, tak doporučuji počkat a kontrolovat kožním lékařem 1x za půl roku.
S pozdravem, dr. Průchová

Operace odstálých boltců hrazená pojišťovnou

Dobrý den, chtěla bych své dceři nechat přišít ouška je jí 6 let a ráda bych se zeptala jesti k tomuto zákroku potřebuji doporučení od praktického lékaře(Jana)

Dobrý den, operaci odstálých boltců hradí do 10 let věku dítěte pojišťovna, objednat se můžete bez doporučení prakt. lékaře na našem oddělení na dětské ambulanci kterékoliv úterý dopoledne.
S pozdravem, dr. Průchová

Zničená prsa po dětech

Dobrý den, mám problém s poprsím. Po dětech mám zničená prsa. Více méně mi po nic zůstala svěšená kůže ve které chybí výplň. Prostě hadr. Stydím se jít na plavečák nebo kdekoliv (u lékaře, před partnerem, na plavání )se svléknout, neboť se mi stává, že to, co mi tam po prsou zbylo, mi bez zpozorování z podprsenky vyjede. Již několikrát se mi tento trapas stal. Obrátila jsem se na svého gynekologa, zda by byla možná nějaká plastika a poprsí dát do pořádku, ale vysmál se mi. Nemám na to, aby jsem si uhradila operaci sama, protože jsem sama s dětmi a nějak mi na to nezbývá. Partner mě kvůli tomu i opustil a řekl mi to na rovinu. Zkusila jsem různé dostupné přípravky, aby se mi vytvořila prsní hmota, ale marně. Jsem z toho dost nešťastná a nevím co s tím. Partnera si ani nehledám, neboť obavy, že se bude opakovat znovu to samé, že mě ztrapní, již nechci podstoupit. Poraďte mi prosím, jestli je vůbec nějaká šance můj dost nemilý defekt opravit.(Jana)

Dobrý den, rozumím tomu co píšete.Tyto potíže má po dětech většina žen.Nezbývá nic jiného než modelace prsů/odříznutí nadbyterné kůže/. Je to náročná operace,asi 2,5 hodiny trvající.Bohužel opravdu jí neplatí zdr. pojišťovna. Hospitalizace dle stavu je 1-2 dny. Cena operace je v případě malých prsů 25 tis. + 1 tis. každý den hospitalizace. Ideální bude pokud si přijdete popovídat.
S pozdravem, dr. Průchová

Operace uší a doba návratu do práce

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jestli uvedená cena za operaci uší je za jedno ucho a nebo za obě. A ještě mám dotaz,po jaké době bych mohla nastoupit do práce po operaci. Pracuji v masokombinátu a průměrně tak v 5 stupních. Děkuji za odpověď (Marcela)

Dobrý den, cena 7500 Kč je za obě uši, týden po operaci můžete s čelenkou do práce.
S pozdravem, dr. Průchová

Je pak nutné podstoupit po několika letech od plastiky prsou reoperaci?

Dobrý večer, prosím Vás chtěla jsem se zeptat, mám dle mého názoru velmi malá prsa, mám dvě děti, které jsem kojila, a bohužel mám ještě menší prsa, než jsem měla před těhotensvím. Dle mír mi vychází velikost 85A. Pokuď bych se rozhodla podstoupit plastiku pro zvětšení prsou, je pak nutné podstoupit po několika letech reoperaci, nebo ne? Děkuji za odpověď.(Žaneta)

Dobrý den, operace prsů-zvětšení implantáty-má malé procento komplikací, pro které se musí dělat reoperace. Je to zánět a opouzdření /kapsulace/. Pokud je vše v pořádku není nutná reoperace. Zkušenost s mnohaletými implantáty není velká. Mnoho žen si nechá zvětšit prsy před tím než mají dítě a potom si vymění implantáty za větší aniž by byly nějaké problémy. Další příčina výměny je ta, že před lety /více než 10/ byly jiné typy implantátů, méně kvalitní a tyto si také nechávají vyměnit za moderní, kvalitnější. Sleduji ženy s implantáty 5-10 let starými a problémy nemají.
S pozdravem, dr. Průchová

Otoplastika u 3letého dítěte

Dobrý den, mám tříletého syna. Opravdu hodně mu odstávají ouška a řekla bych, že ani nemají uplně ideální tvar, což momentálně neřeším. Chtěla jsem se zeptat, mám s ním podstoupit operaci uší? Ohromně moc váhám, nechci ho vystavovat bolesti a na druhou stranu si říkám, že možná jako malý to bude snášet líp. Také si nedovedu představit lokální anestezii.. a celkové se bojím.. kamarádce při obyčejném zákroku zemřel tříletý syn.. dostal vyšší dávku než měl.. Vážně nevím, poradte mi prosím. Děkuji.(Dana)

Dobrý den, operaci odstálých boltců hradí pojišťovna do 10 let věku,ideální je operace až kolem 8 roků,kdy dítě samo operaci chce a vše dobře zvládne. Za 10 let jsem žádnou vážnější komplikaci po této operaci na našem pracovišti neviděla a je to opravdu operace častá.
S pozdravem, dr. Průchová

Zmenšování prsů hrazené zdravotní pojišťovnou

Dobrý den, provádíte ve Vašem zařízení zmenšování prsů hrazené zdravotní pojišťovnou, pokud ano jaká je čekací lhůta? (Kamila)

Zmenšení prsů hrazené zdravotní pojišťovnou se na našem oddělení provádí, ale jen výjimečně. Prsy musí být opravdu veliké, diagnoza se jmenuje gigantomastie. Výkon na pojišťovnu schvaluje revizní lékař, je nutné doložit doporučení od neurologa a ortopeda. Dle dokumentace musí být patrné, že potíže s páteří jsou dlouhodobé.
S pozdravem, dr. Průchová

Zvětšení prsou - následná velikost

Dobrý den, je mi 24 let a už dlouho přemýšlím o zvětšení prsou, chtěla jsem se zeptat jestli operaci provádíte přímo Vy a o kolik čísel se zhruba pohybuje zvětšení, děkuji. (Šárka)

Dobrý den, operaci zvětšení prsů implantáty provádím přímo já. Zvětšení prsů je o jedno až dvě čísla.
S pozdravem, dr. Průchová

Ukončení těhotenství kvůli zvětšení prsou

Dobrý den, je to 2 měsíce, co jsem podstoupila zvětšení prsou, a nyní jsem s hrůzou zjistila, že jsem v 6. týdnu těhotenství. Prosím o radu, zda mám podstoupit interupci, nebo zda mohu miminko donosit a následně kojit. Moc děkuji za odpověď. (Zuzana)

Dobrý den, důležité je, že jste otěhotněla až po operaci /nebyla těhotná při celkové anestezii/.Těhotenství nyní není problém, budete normálně kojit. Jediný problém je, že kůže prsů po ukončení kojení může být vytažená.
S pozdravem, dr. Průchová

Operace zmenšení prsou hrazená pojišťovnou

Dobrý den, jmenuji se Markéta, je mi 35 let. Po 14-ti letech jsem otěhotněla a narodila se mi dvojčátka, při těhotenství jsem nabrala 20kg, dětem je již 10 měsíců a já se nemohu zbavit velkých prsou. Před tím, než jsem otěhotněla, byla má velikost 75/C, nyní mám 75/F-G a měřím 153cm. Jsem z toho neštastná, chtěla bych se zeptat zda nehradí pojištovna zmenšení, jsem u Metal Alliance. (Markéta)

Přijďte na konzultaci jakoukoliv středu dopoledne kolem 10.00 hodin. Pokud jsou prsy opravdu velké, neurolog a ortoped operaci doporučí a operaci schválí revizní lékař, potom je operace na pojišťovnu možná.
S pozdravem, dr. Průchová

Odstranění kožního znaménka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím by bylo vhodné odstranění 2 znamének o velikosti 5mm? Šlo by to i zdarma?(Anonym)

Dobrý den, pod označením znaménko se může skrývat řada kožních změn. Pokud jde o klasické znaménko hnědé-pigmentový nevus, potom jediný správný postup je chirurgické odstranění. Nejlépe je navštívit kožního lékaře, který určí přesně diagnozu znaménka. Pokud určí, že odstranění je nutné a žádá histol. vyšetření, potom toto hradí pojišťovna.
S pozdravem, dr. Průchová

Do kdy hradí pojišťovna přišití uší?

Ráda by jsem se zeptala zda pojišťovna hradí dětem přišití uší pouze do deseti let nebo i v roce kdy dovršila deseti let?(Anna)

pojišťovna hradí operaci odstálých boltců do dne dovršení 10 let.
S pozdravem, dr. Průchová

Po liposukci do práce...?

Mohu po liposukci chodit normálně do práce? Jak tělo reaguje na stahovací prádlo, jestli moc neoteču atp. Jak dlouho trvá operace a musím pak být v nemocnici nebo mohu jít domů či do práce?(Lucka)

Záleží na velikosti liposukce. po menší liposukci kolem 1l,například ze zevních stehen , můžete jít domů 1-2 hodiny po operaci a do práce za 3-4 dny. Po velké liposukci 5-6 litrů jste 2-3 dny v nemocnici a 2 týdny doma. Po liposukci jsou vždy otoky a hematomy a to tím větší, čím je větší liposukce. Elastické prádlo je dobře snášeno, nosí se 6 týdnů i v noci.Operace malé liposukce trvá asi hodinu, velké 2 i více hodin.Liposukci je dobré naplánovat na chladnější měsíce.
S pozdravem, dr. Průchová

Operace uší

Dobrý den, vím, že je to předčasný dotaz, ale zajímalo by mě, od kolika let se přišívají holčičkám uši. Moje dcera je moc hezká, ale vím, že to bude potřebovat.(Martina)

Dobrý den, operace se provádí od šesti let věku, do deseti let tuto operaci hradí pojišťovna.
S pozdravem, dr. Průchová

Hospitalizace po operaci horních víček

Prosím chtěla jsem se zeptat zda je nutná hospitalizace po operaci horních víček a jestli ano, tak jak dlouho? (Veronika)

Dobrý den, operace horních víček se běžně provádí ambulantně, hospitalizace není nutná.
S pozdravem, dr. Průchová

Hrazení operace ušních boltců pojišťovnou

Přispívá na přišívání uší dětem také zdravotní pojišťovna nebo si vše hradí pacient? (Věk 13 let)(Michaela)

Dobrý den,operaci odstálých boltců hradí dětem pojišťovna pouze do 10 let. Pokud je Vašemu dítěti 13 let, tak operaci musíte zaplatit jako u dospělého.
S pozdravem, dr. Průchová

Bandáž žaludku

Dobrý den, jsem klientkou VZP slyšela jsem, že u této pojišťovny se provádí bandáž žaludku zdarma. Po mnoha různých pokusech: různé diety, hubnoucí kurzy, léky na pomoc při hubnutí je vcelku výsledek nijaký. Je mi 46let měřím 172cm a moje váha je od 102-106kg. A ktomu se samozřejmě připojují zdravotní potížě: bolesti kloubů, zad, pocení, dýchavičnost apod. Proto jsem se rozhodla pro tento zákrok a potřebovala by jsem podronější informace, jaké potřebuji vyšetření a jestli mám možnost využití bezplatnosti nebo nějaké slevy a v jaké nemocnici se toto provádí. Jsem s Chomutovska. Děkuji za odpověď. (Věra)

Dobrý den, bandáž žaludku provádí na chirurgické klinice, ne plastický chirurg.Navštivte ambulanci chirurgické kliniky a tam vám poradí.
S pozdravem, dr. Průchová

Zvětšení prsou na splátky

Dobrý den, měla bych zájem o zvětšení prsou. Kolik tento zákrok stojí? Je možné to platit po splátkách. Někde jsem četla, že to takhle funguje, jen jsem se nedočetla kolik taková splátka měsíčně činí. Děkuji moc za odpověd. (Monika)

Dobrý den, zvětšení prsů stojí od 45 tis.Kč včetně jednoho dne hospitalizace. Abych vám řekla přesnou cenu, tak bych Vás musela vidět, nebo můžete poslat foto mailem. Placení fornou splátek na našem pracovišti není možné, byly s tím značné problémy. Operace se celá platí předem. S pozdravem, dr. Průchová

Zvětšení prsou v mladém věku, před těhotenstvím

Dobrý den, měla bych zájem o zvětšení prsou. Je mi 23let. Vím, že se nedoporučuje zvětšeni prsou před dětmi. Mám ale díky tomu psychické problémy a trpím často depresemi. Koukala jsem na Vaše uspěšně řešené případy a měla bych zájem o konzultaci. Chtěla bych se zeptat, zda-li je konzultace placená a kdy byste měla volný termín. Děkuji moc za odpověd. (Lenka)

Dobrý den, na operaci není nutné čekat až po dětech, zvláště když dnes mívají ženy první dítě až těsně před 30tým rokem věku. U mladé ženy je nutné dát rozumnou velikost implantátu, aby nedošlo k utlačení mléčné žlázy. Po dětech /kojení/ může být nadbytek kůže a úbytek žlázy, který do budoucna je možné řešit výměnou implantátu za větší. Pokud první implantáty jsou 200-250 ml, potom druhé mohou být o 100 ml větší a pořád to nejsou veliké implantáty, vzhled zůstává přirozený. Konzultace mám zdarma. Termínově jsou nejlepší středy mezi 12.00-13.00 hodin. S pozdravem, dr. Průchová

Necitlivá oblast kolem jizvy po operaci víček

Dobrý den, paní doktorko. Byla jsem na plastické operaci - úprava horního víčka. Paní doktorka před operací usoudila, že bude vhodnější vést řez ve vlasové části hlavy a k tomu se váže má otázka - je normální, aby po takovém zákroku zůstala část hlavy, teda kůže kolem jizvy "necitlivá"? Jsem po operaci již 1 měsíc, ale citlivost se nevrátila. Za odpověď děkuji a přeji hezký den. (Marta)

Dobrý den, ano toto je zcela normální. Po delším řezu je vždy porucha citlivosti, ale bývá přechodná. Počítejte, že návrat k normálu může trvat i půl roku. S pozdravem dr. Průchová

Operace odstálých boltců

Dobrý den, můj problém je v odstálých uších, chtěla bych se zeptat, na kolik by mě to celé vyšlo, pokud bych to chtěla upravit...případně jestli je možné dát celkovou anestezii. (Pavlína)

Operace odstálých boltců trvá hodinu, a běžně se dělá v lokální anestezii, zvládají ji dobře i předškolní děti. Celková anestezie je zbytečná zátěž a také zbytečné peníze navíc. Za výkon v místním umrtvení zaplatíte 7.000,- Kč. Pokud budete vyžadovat celkovou anestezii, tak cenu musím propočítat, takový případ jsem ještě neměla.

Zlepšení vzhledu jizvy

Potřeboval bych odstranit jizvu. Mám jí na bradě po pádu z kola. Děláte i něco takového? (Kamil)

Ano, jizvy operuji. Jizvy ale nelze úplně odstranit, pouze zlepšit jejich vzhled. Pošlete prosím foto na mail miroslava@pruchova.eu nebo přijďte na konzultaci.

Operace očních víček

Zajímám se o operaci horních víček a zajímalo by mě, jak dlouho by trvala pracovní neschopnost (asi neplacená?) a současně za jak dlouho je možné číst a psát. (Eva)

Operace trvá hodinu, týden do odstranění stehů mohou být otoky a hematomy. Pracovní neschopnost na estetické operace není možné vystavit. Číst a psát můžete od druhého dne.

Povislá prsa

Dobrý den je mi 19 let a mám hrozně povislá prsa. Trápím se s tím už hodně dlouho, hrozně se za to stydím, a chtěla bych si je proto nechat zvětšit. Je můj věk nějaký problém? (Lenka)

Pokud jsou prsa hodně povislá, tak není možné je pouze zvětšit implantátem, ale nejdříve se musí nadbytečná kůže odstranit - udělat tzv. modelaci prsů. Abych mohla mluvit konkrétně o Vašem problému, tak vás musím vidět, pošlete prosím foto na mail miroslava@pruchova.eu.

Odstranění tzv. "druhé brady"

Kolik stojí odstranění tzv."druhé brady"? Dělá se to v celkové narkóze? (Eva)

Odsátí podbradku je možné udělat i v místním umrtvení, bylo by dobré Vás vidět, nebo pošlete foto. Po výkonu budete nosit měsíc elastický návlek. Cena by byla 7 tis. Kč.

Odstranění znamének z obličeje

Kolik stojí odstranění znamének z obličeje? (Bohumila)

Cena jedné excize je 500 korun, při větším počtu je možné udělat nižší cenu. Upřesnění lze udělat, když zašlete fotografii.

Povolené břišní svalstvo a pánevní dno

Mám až moc povolené břišní svalstvo, taky mám i povolené panevní dno a výraznou mikci rodidel. Šlo by to udělat, aby mi to VZP hradila ze zdravotních důvodů? (Eva)

Plastický chirurg operuje povolenou kůži a stěnu břišní, povolené dno pánevní, výhřez rodidel, poruchy močení operuje gynekolog. Pokud jde o abdominoplastiku, tak na pojišťovnu se operuje výjimečně. Například u obézních pacientů po bandáži žaludku a výrazné redukci váhy, kdy převis břicha je velký a dělá funkční potíže, např. vadí při chůzi atd.

Odstranění znamének

Provádíte i odstranění znamének pomocí laseru, a popřípadě kolik by toto odstranění stálo? (Michaela)

Laser na našem pracovišti nemáme, znaménka odstraňuji pouze chirurgicky.

Povislé bříško po porodu

Když jsem byla těhotná,nabrala jsem přes 20kg, dcerka měla přes 4 kg a 53 cm, takže byla velká. Nabraných 20 kg jsem zhubla v šestinedělí, byla jsem samá voda a za poslední půlrok jsem zhubla dalších 10 kg. Nyní vážím 55 kg při výšce 160 cm. Chtěla bych zhubnout až na 50 kg a být štíhlá, ale už teď mám potíže s povislou kůží na břiše, navíc mám břicho zjizvené od těhotenských strií. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli by bylo náročné udělat mi zase pěkné bříško, kolik by to asi celkem stálo, nebo jestli je možné jiným způsobem kůži na břiše aspoň trochu pomoct-cvičením, krémy.Je mi 22 let. Předem děkuji za Vaši odpověď. (Helena)

Podle výšky a váhy je vidět,že jste štíhlá.Operace převislého břicha pro vás je tedy vhodná. Jsou dvě možnosti.1.Klasická abdominoplastika,kdy se odstraní celá kůže podbřišku a provede se sešití rozestupu přímých břišních svalů.2.Miniabdominoplastika,kdy se odstraní pouze kožní převis v podbřišku.Pokud chcete mít břicho téměř ideálního vzhledu,tak bych volila abdominoplastiku,pokud chcete vzhled břicha zlepšit,ale ještě přemýšlíte o dalším dítěti,tak by byla lepší miniabdominoplastika. Cena operace abdominoplastiky by byla ve vašem případě 2 5 tis.+ dva dny hospitalizace 2 tis. + elast. prádlo 1.tis.,tedy celkem 28 tis. Kč.

Navštivte také další zdroje informací o jednotlivých operačních výkonech plastické chirurgie:

V rámci zachování anonymity uveřejníme pouze Vaše jméno, pokud máte zájem o další komunikaci, prosím uveďte i své příjmení.
Váš email nebude na internetu zveřejněn, slouží jen pro odpovědi více intimního charakteru a k dalšímu kontaktování, např. speciální ceny u některých operací atp.
Telefon nebude na internetu zveřejněn, slouží pouze pro případy, kdy je nutné Vás kontaktovat, např. popisujete stav, kdy je nezbytná lékařská pomoc atp.
Vyberte, pokud se Váš dotaz vztahuje ke konkrétnímu typu operace.
"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová

"

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda provádíte labioplastiku v lok. anestezii nebo v celkové? A jak se pohybují ceny. Děkuji"

Dobrý den, záleží na velikosti výkonu a také na Vaší statečnosti. Určitě je dobrá konzultace, kde vše probereme.
S  pozdravem Dr.Průchová

"

Dobrý den. Mám dotaz. Mám na obličeji čtyři znaménbka,kterých bych se chtěla zbavit. Jsou větší jedno je tmavé až černé ,ostatní jsou hnědá až světlejší. Zajímalo by mě která metoda je na obličej nejlepší a kolik by to stálo .Děkuji"

Pokud jsou znaménka tmavá,tak po odstranění je posíláme na histologické vyšetření a potom je to zákrok ze zdravotních důvodů na pojišťovnu. Pokud je znaménko světlé, odstraňuje se z estetických důvodů, první stojí 800 korun a každé další 500 korun.

"

chtěla bych se zeptat mám jizvu na pupiku od sperku a chtela bych se ji zbavit vsechno mozne uz jsem vyzkousela mam rada leto a rted nemuzu ani do plavek :(pomoc"

Dobrý den, pošlete fotku jizvy a já napíšu, co je možné pro Vás udělat.


Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová