Plastické operace pro každého

"

Na plastiku ze zdravotních i estetických důvodů. "

Plastické operace se v dnešní době stávají běžnou součástí našich životů. Doba už je prostě taková. Lidé cítí, že by měli a chtěli vypadat dobře bez ohledu na to, jak je obdařila příroda či jaký je jejich biologický věk.

Plastická operace se stávají běžnou součástí vašeho života


Skutečný čas se sice zastavit nedá, ale v tom, abyste i v pokročilém věku vypadali a cítili se mladistvě, Vám plastická chirurgie může pomoci. Stejně tak jako návštěvy kosmetického salónu už dávnou nejsou výsadou jen určité skupiny, i plastické operace začíná využívat mnohem více lidí, než tomu bylo dříve. V zásadě je můžeme rozdělit do dvou skupin. První skupina jsou ti, kterým příroda nenadělila to, co by si představovali, nebo jim naopak někde nadělila příliš. Jedná se často i o mladé lidi, kteří touží po augmentaci - zvětšení prsou, liposukci – odsátí tuku z břicha nebo stehen, otoplastiku -  operaci ušních boltců, rhinoplasatiku - operaci nosu a další. Druhou skupinu tvoří ti, kteří na své postavě či obličeji vidí, že „už to není, co to bývalo“ a chtějí se alespoň trochu vrátit v čase. Do této kategorie patří zejména operace obličeje neboli facelifting, operace očních víček, odstraňování vrásek a další operace vedoucí k mladistvějšímu vzhledu.

Proč se lidé rozhodují pro plastické operace?

Na plastické operace přicházejí lidé nejrůznějšího věku a obou pohlaví. Už se dávno nejedná jen o doménu žen. Co lidi k rozhodnutí podstoupit plastickou operaci vede? Obvykle je to touha vypadat lépe, ať už kvůli sobě, a nebo kvůli okolí. Velmi často se pro plastické operace rozhodují lidé, kteří jsou často ve styku s lidmi a jsou takzvaně „na očích“. Z tohoto pohledu je poměrně logické, že chirurgické zákroky vedoucí ke zlepšení vzhledu často podstupují lidé pracující v showbusinessu. Zde je tlak na to, aby člověk dobře vypadal, opravdu velký. Někteří lidé volí plastické operace ze zdravotních důvodů. Tyto zákroky jsou pak obvykle hrazené zdravotní pojišťovnou.

Kolik plastické operace stojí?

Ceny plastických operací nejsou úplně nízké, ale i přesto jdou dostupné pro stále se rozšiřující skupinu lidí. Přesné ceny zákroků se liší podle toho, kde zákrok podstoupíte a v jakém rozsahu. Řádově se pohybují v tisících až desetitisících korun. Mezi nejlevnější patří operace očních víček a operace uší (operace ušních boltců). U nich se obvykle vejdete do 10 000Kč. Na ostatní operace, jako je face lifting, zmenšení či zvětšení prsů, abdominoplastika - operace břicha či tumescentní liposukce si už musíte připravit více. Pro většinu lidí je ale výsledný efekt a znovunabyté sebevědomí tak důležité, že vynaložených peněz rozhodně nelitují a naopak je považují za skvělou investici. Sebevědomí, sebedůvěra a vnitřní spokojenost se totiž nedají vyvážit penězi.

Plastické operace hrazené pojišťovnou

Některé plastické operace hradí zdravotní pojišťovny. Jedná se o operační řešení některých vrozených vad, chirurgickou léčbu proleženin, chirurgické zákroky na ruce, odstraňování kožních nádorů či mateřských znamínek a podobně. Co se týká plastických operací prsů, ty jsou hrazené v případě, že se jedná o rekonstrukční výkony po operačním odstranění prsu nebo o zmenšovací operace v případě extrémní velikosti prsů, která pacientce přináší zdravotní potíže. Před podstoupením plastické operace proto konzultujte zákrok s plastickým chirurgem, který vám poradí, zda by se mohlo jednat o zákrok hrazený zdravotní pojišťovnou.

Nejčastější plastické operace

Mezi nejčastěji prováděné plastické operace u žen patří modelace prsou, tedy jejich zvětšení či zmenšení. Dále následují operace očních víček, liposukce neboli odsátí tuku, facelifting, operace nosu, operace břicha neboli abdominoplastika a také labioplastika, což je operace stydkých pysků. Plastické operace ale stále více využívají i muži. Ti často žádají o operaci očních víček, liposukci, operaci nosu a uší, ale také o transplantaci vlasů či o gynekomastii, což je odstranění zvětšené prsní žlázy.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová