Botox nebo facelifting?

"

Obličej bez vrásek "

Která žena by nechtěla vypadat mladě a mít i v pokročilejším věku obličej bez vrásek? V dnešní době je to naštěstí díky moderní estetické chirurgii možné. Slova jako botox či facelifting jsou dnes běžnou součástí našich slovníků.

Obličej bez vrásek

V minulosti tyto metody, které pomáhají k odstranění vrásek a k získání mladistvého vzhledu obličeje, používaly jen holywoodské herečky a zpěvačky, kterým jsme jejich obličeje bez vrásek mohly jen závidět. Jenže doba naštěstí pokročila a botox či facelifting si už může dopřát v podstatě každá žena.

Proč máme vrásky a jak s nimi můžeme bojovat?

S přibývajícím věkem se v našem organismu snižuje množství vody a tělo zároveň produkuje méně kolagenu a elastinu. Proto naše pleť ztrácí pevnost a pružnost, postupně se nám začnou tvořit vrásky a kůže na obličeji a krku se začne povolovat. Tyto nežádoucí jevy můžeme oddálit dodržováním správné životosprávy. Jestliže budete jíst kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, pít minimálně dva litry tekutin denně, nebudete kouřit a budete o svou pleť pečovat používáním kvalitní kosmetiky, Vaše pleť se Vám za to odvděčí svěžejším vzhledem. Nicméně i na té nejudržovanější pleti se v určitém věku začnou objevovat první vrásky. Existují i nějaké další metody, jak s nimi bojovat? Jistě! Od toho je tu moderní estetická chirurgie, která nabízí různé možností řešení.

Co je to botox a jak působí?

Za to, že se nám na obličeji tvoří vrásky, mohou do značné míry mimické svaly. Naštěstí vědci zjistili, že látka zvaná botulotoxin umí uvolňovat mimické svaly a tím i odstraňovat vrásky. Botulotoxin se do těla vpravuje tenoučkou injekční jehlou a po jeho aplikaci nezůstávají na obličeji žádné vpichy či jizvy. Jelikož ale botox mimické svaly vyřazuje z činnosti, je nutné aplikovat ho velmi citlivě. Jistě znáte fotky holywoodských celebrit, které si do těla nechaly vpravit tolik botoxu, že už jejich obličej nemá v podstatě žádnou mimiku. Tyto dámy pak sice mají obličej naprosto bez vrásek, ale také bez výrazu a vypadají spíše jako voskové figuríny.

Facelifting neboli vypnutí obličeje

Další metodou, jak se zbavit nechtěných vrásek, je takzvaný facelifting. Obvykle ho podstupují ženy a muži mezi 45 a 65 lety, některé ženy ale přicházejí na facelifting již ve věku 30 let. O co se vlastně jedná a jak facelifting probíhá? Facelifting je vypnutí kůže na tváři a na krku, díky kterému docílíte mladistvějšího vzhledu. V rámci operace obličeje se vypne a pozdvihne kůže ve spodní části obličeje a odstraní se část nadbytečné kůže i podkožního tuku.

Žádejte kvalitní péči

Facelifting by měl vždy provádět zkušený plastický chirurg. Operaci musí předcházet konzultace s lékařem, který si vyslechne Vaše představy a požadavky a podrobně Vám vysvětlí, co vše je v rámci faceliftingu možné. Jelikož se jedná o chirurgický zákrok, měl by být prováděn v nemocničních zařízeních.

Co díky faceliftingu získáte?

Absolvováním faceliftingu se zbavíte hlubokých vrásek v oblasti obličeje. Získáte výrazně mladistvější vzhled a díky tomu i vyšší sebevědomí, které je pro každou ženu velmi důležité. Nesnažte se schovat vrásky za vrstvy make-upu, nechte ji je odstranit pomocí faceliftingu. Uvidíte, že ten pocit stojí za to!

Poznámka:

MUDr. Miroslava Průchová provádí facelifting na oddělení plastické chirurgie Fakultní nemocnice Plzeň již řadu let a má za sebou skvělé výsledky.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová