Cesta ke štíhlé linii

"

Cesta ke štíhlé postavě často nebývá vůbec jednoduchá. "

Nadpis tohoto článku zní poměrně slibně, ale hned na úvod je potřeba si říci, že cesta ke štíhlé postavě bývá pro většinu z nás velkým oříškem. Zajisté  jste již vyzkoušeli celou řadu diet, přístrojů na hubnutí či jiných hubnoucích prostředků. Že se hubnoucí efekt stále nedotavil? Máme pro vás řešení.

Zaručené diety – rychlé hubnutí?

Po štíhlé postavě touží snad každá žena. Řada z nás by mohla být odbornicemi na nejrůznější diety. Jistě to také znáte – dělená strava, krabičková dieta, bodová dieta, sacharidová dieta, dieta podle krevních skupin, zaručené diety nejrůznějších celebrit, ale i poměrně bizardní jednostranné diety jako vajíčková, ananasová, citrónová, melounová, mléčná, atd. Kdo z vás někdy v životě alespoň jednu z nich nezkusil? Problém diet je v tom, že buď vůbec nefungují, nebo přinesou okamžitý efekt, který ale po návratu k běžnému stravování zase okamžitě zmizí a člověk často nabere ještě víc kilogramů, než kolik před tím zhubl.

Zázračné hubnutí na počkání

Řada žen ale i mužů proto hledá jiné způsoby, jak zhubnout. Jednu dobu u nás byly hodně populární nejrůznější zázračné koktejly a pilulky, po jejichž pozření jste údajně měli okamžitě začít hubnout. Žádné zázraky se ale samozřejmě nakonaly a proto už dnes těmto metodám věří jen málokdo.

Přístroje hubnou za nás

V dnešní době se objevuje celá řada center, ve kterých podle reklamních sloganů zhubnete snadno a jednoduše pomocí moderních metod. Mezi ně patří nejrůznější lipolýzy, kavitace, neinvazní liposukce a další. Ceny těchto zákroků nejsou nízké a přesto se ne vždy kýžený efekt dostaví. Velmi často i po několikáté návštěvě studia marně čekáte, kdy už na vaší postavě konečně začne být vidět, kolik peněz jste už ve studiu utratila. Názory na tyto metody se v nejrůznějších internetových diskuzích různí. Obecně se ale dá říci, že zhubnout se obvykle podaří těm jedincům, kteří souběžně s absolvovanými procedurami zároveň výrazně upraví svůj jídelníček a začnou do svého denního režimu zařazovat více pohybu. Lidé, kteří se spoléhají pouze na „kouzelné“ přístroje, jsou obvykle zklamaní.

Jak se tedy zbavit tukových polštářů?

Pokud máte na svém těle uložené tukové polštáře, kterých se chcete opravdu zbavit, pak vyzkoušejte takzvanou tumescentní liposukci. Jedná se o metodu, při které se sníží absolutní množství tukových buněk a její efekt je tedy trvalý. Tumescentní liposukce neboli odsátí přebytečného tuku je k organismu poměrně šetrná, protože se odsávaná oblast nejprve naplní liposukčním roztokem a teprve poté se tuk odstraní kanylami napojenými na podtlakový přístroj. Při liposukci tedy prakticky nedochází ke krevním ztrátám. Tumescentní liposukce se nejčastěji využívá k odsátí tuku z oblastí břicha, boků a stehen, můžete ale s její pomocí tvarovat i záda, paže, podbradek či hýždě. Pro provádění liposukce se vždy obracejte na odborníky, kteří za sebou mají viditelné výsledky.

Poznámka:

MUDr. Miroslava Průchová provádí tumescentní liposukci na oddělení plastické chirurgie Plzeň, přesněji řečeno na plastické chirurgii Fakultní nemocnice Plzeň již řadu let a řada mnoho spokojených klientů jí vděčí za lepší postavu bez zbytečných faldíků.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová