Dokonalý obličej

"

Bojujte s projevy stárnutí a kosmetickými defekty ve vašem obličeji. "

V životě se setkáváme s celou řadou skutečností, z nichž některé ovlivnit lze, jiné nikoliv. Pokud se nyní zaměříme jen na oblast vašeho vzhledu a vaší psychické pohody, budeme hovořit o nezastavitelném procesu stárnutí a kosmetických defektech na vašem obličeji.

Dnešní doba žádá atraktivní vzhled

Ať si každý říká, co chce, myslíme si, že většina  žen, ale i mužů se snaží o to, aby vypadali atraktivně. Vzhled je v dnešní moderní době velmi důležitý. Kromě toho, že se snažíme držet celoživotně diety, chodíme pravidelně cvičit a neustále bojujeme se svou vlastní postavou, snažíme se i o to, abychom na své okolí po estetické stránce dobře zapůsobili. A teď máme na mysli především váš obličej. Věřte, že právě obličej je tím, co zaujme vaše okolí na první pohled asi nejvíce. Každá žena vnitřně touží nejen po postavě bohyně, ale i po dokonalém obličeji. Se vším však lze něco udělat. A pokud na to nestačíte vlastními silami, mohou vám pomoci ruce šikovného plastického chirurga.

Zmírněte projevy stárnutí plastikou obličeje

První známky stárnutí se na každém z nás projevují jiným způsobem. Někomu se na obličeji tvoří hluboké vrásky, jinému kůže vlivem stárnutí povoluje. Za příčiny můžeme označit nejen genetické dispozice ke stárnutí, ale i způsob, jakým o sebe pečujeme. Dokud jsme ještě mladí, problém s vráskami většinou vůbec neřešíme. Kupujeme si různé ampule a krémy na vrásky, slibující zázraky, příležitostně si dáme na obličej nějakou vyhlazující masku nebo zajdeme na kosmetiku a necháme si vrásky na obličeji vyžehlit speciální žehličkou. Jenže i tuto preventivní péči je nutno pravidelně opakovat, aby bylo dosaženo určitých výsledků. S přibývajícím věkem však projevy stárnutí přibývají. Můžeme je potlačit, nikoliv však zastavit. Většina žen, které dbají o svůj vzhled, se s vrásčitým obličejem nemohou smířit a proto často hledají radikálnější řešení a způsoby, které je mohou omladit. Mezi ně patří například aplikace botoxu pod kůži nebo plastika obličeje. Díky plastice obličeje, zvané též facelifting dojde k odstranění přebytků povolené kůže a vypnutí pokožky na tvářích a krku, ke zmírnění projevů stárnutí a vyhlazení hlubokých vrásek. Díky faceliftingu budete vypadat o pět až deset let mladší a to určitě stojí za trochu bolesti. Kromě plastiky dolní části obličeje se často provádí i tzv. operace čela neboli forehead lifting, díky níž se vypne kůže na čele a zvedne pokleslé obočí.

Zbavte se pocitu tíhy na očích

Face lifting však není jedinou plastickou operací, kterou lze na obličeji provést. Některou ženu mohou trápit přibývající vrásky, jinou například pokleslá oční víčka. S tím souvisejí nejen problémy spojené se zhoršeným viděním, ale i problémy psychické. Tukové váčky pod očima, zvané hovorově pytlíky pod očima mohou být velmi nepříjemné. V případě, že vaše problémy nejsou zatím nikterak veliké, možná postačí různé čajové či chladivé obklady a potíže následně samovolně vymizí. V případě, že však ni takového nezabírá, může být řešením právě blepharoplastika neboli plastika očních víček. Plastika očních víček spočívá v odstranění kožních nadbytků na horních očních víčkách. Díky plastice očních víček je docíleno mladšího vzhledu, odstraní se pocit tíhy a únavy očí.

Pršáček, bambulka nebo „orlí nos“?

A co třeba váš nos? Máte takový, jaký jste si představovali? Nebo vás trápí příliš dlouhý nos, krátký nos, velký nos, malý nos, křivý nos, atd.? Typů nosů existuje celá řada. Během plastické operace nosu, nazývané též rhinoplastika  je možno upravit nejen jeho měkkou, ale i jeho tvrdou část a vymodelovat tak nos dle vaší představy.

Pryč s ostávajícíma ušima, jednou pro vždy!

Své místo na obličeji zaujímají i vaše uši. Jsou mezi námi tací, kteří se mohou již od mládí potýkat s posměšky právě díky odstávajícím uším. Plastika uší je velmi rychlý a jednoduchý způsob, jak se zbavit vašeho psychického problému.  Otoplastika řeší nejen odstálé ušní boltce, ale i malé či velké ušní boltce či nepřítomnost ušních boltců. Ušní boltce lze „přišít“, zvětšit, zmenšit nebo zcela vymodelovat.

Ptejte se, rádi vám poradíme

Pokud jste smířená s tím, jaký obličej máte a nechcete ho měnit, máte v životě vyhráno a můžeme vám gratulovat. Vám, kteří se snažíte svůj vzhled změnit a odstranit alespoň ty největší neduhy, kterými vás příroda obdařila, můžeme pomoci vyřešit váš handicap jednou pro vždy. Máte-li k jednotlivým plastickým operacím nějaké dotazy či nejasnosti, neváhejte se na nás obrátit s dotazem. Navštivte naši online konzultaci. Rádi s vámi váš problém probereme a pokusíme se přijít na řešení, které vaše starosti  vyřeší.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová