Operace odstátých uší u dětí

"

Má vaše dítě odstáté uši? Plastická operace problém odstávajících uší vyřeší! "

Setkává se vaše dítě s častými narážkami kamarádů na velikost svých uší nebo rádoby vtipnými poznámkami některých dospělých, o tom, že má uši jak plachťáky? Dostáváte často otázku, zda víte o tom, že svému dítěti můžete jednoduše nechat uši přišít a zbavit ho tak jeho problému? Trápí vás tento estetický nedostatek vašeho potomka už od jeho narození, ale stále váháte, zda máte na plastickou operaci jít? Nebo snad řešíte otázku, zda jít na plastiku uší v době, kdy je dítě ještě malé nebo zda raději počkat až do věku, kdy si bude vaše dítě rozhodovat o svém vzhledu samo?

Pokud vás zajímá, co vše musíte před plastickou operací uší podstoupit, kolik plastika uší stojí, zda na otoplastiku přispívá zdravotní pojišťovna nebo o jak náročnou operaci se jedná, přečtěte si náš článek. Pokusíme se vám na všechny vaše dotazy odpovědět.

V případě, že jste se již problematikou plastiky uší zaobírali, s největší pravděpodobností máte ve své rodině někoho, kdo má s velikostí, tvarem nebo odstávajícíma ušima problém. Tvar i velikost uší jsou bohužel vrozené nedostatky a nelze je nikterak ovlivnit. U některých jedinců může dojít k nedostatečné modelaci ucha nebo k nadbytečnému růstu chrupavky boltce a pak nastane situace, kdy máte pocit, že jsou vaše uši nebo uši vašich dětí jiné, než uši lidí ve vašem okolí. Principem operace uší (otoplastiky) je odstranění nadbytečné části kůže a modelace chrupavky, která způsobuje odstávání ušního boltce.

Plastiku uší u dětí do 10 let hradí pojišťovna!

Pokud vašemu dítěti uši odstávají, bylo by dobré zamyslet se nad tím, zda by nebylo lepší vaše dítě ušetřit nemístných poznámek kamarádů ve škole a nevyřešit tento problém ještě v raném předškolním věku.  Věk kolem šesti let je totiž pro plastickou operaci uší u dětí nejvhodnější. Mladší děti mohou samozřejmě plastiku uší také podstoupit, ale vzhledem k tomu, že ještě plně nechápou, co se po nich požaduje, může být spolupráce před plastickou operací nebo při převazech někdy obtížná. Předškolní dítě již většinou chápe svůj handicap a v mnoha případech už má samo zájem o odstranění tohoto problému. Cena plastiky uší se pohybuje většinou kolem 10 000 Kč. Plastiku uší však hradí do věku 10 let zdravotní pojišťovna, proto je vhodné využít této možnosti a nechat dítěti odstáté ušní boltce přišít ještě v době, kdy nemusíte tuto plastickou operaci hradit ze svého.

Plastická operace uší vyřeší vaše estetické a psychické problémy

Plastikou uší se neřeší sluchové problémy, nýbrž vzhled daného pacienta a samozřejmě i psychické problémy, které mohou v malém dítěti, ale i v dospělém jedinci, kterému se neustále někdo posmívá, vyvolat pocit méněcennosti. Plastikou uší lze vyřešit nejen problém s odstávajícími boltci, velkými nebo naopak malými ušními boltci, ale i problémy spojené s nepřítomností ušního boltce.

Hodina práce zkušeného operatéra a vaše uši se již nebudou lišit

Operace uší se provádí v místním znecitlivení ambulantně. Řez je veden na zadní straně ušního boltce. Přední strana chrupavky se uvolní od kůže. Chrupavka se následně změkčí drobnými nářezy. Celá operace trvá zhruba hodinu. Hojení řezu po operaci uší trvá asi čtrnáct dní. Jizva zůstává skryta na zadní straně boltce. Pro pacienta je důležité, aby po operaci uší dodržoval doporučení plastického chirurga, tedy, aby nosil speciální obvaz a následně po zhojení ještě asi tři týdny čelenku, a aby se po dobu zhruba deset dní vyhýbal návštěvám kolektivu a větší fyzické zátěži.  U dětí bývají většinou pooperační bolesti minimální, jelikož mají mnohem měkčí chrupavku než dospělí.

Komplikace, které mohou být spojené s operací uší vašich dětí, ale i dospělých, kteří se rozhodnou otoplastiku podstoupit, bývají většinou totožné, jako je tomu u jiných chirurgických zákroků. Může se tedy objevit pooperační krvácení, infekce nebo špatně umístěná či hůře se hojící jizva. Vždy záleží především na zkušenostech daného operatéra.

Vyřešte problém s odstátýma ušima jednou provždy!

Pokud jste se již rozhodli, že své dítě nechcete nadále vystavovat pozornosti a posměškům okolí a chcete problém s odstávajícíma ušima vyřešit jednou provždy, objednejte se na konzultaci na kliniku plastické chirurgie, kde se společně domluvíme na redukci ušních boltců a na jejich výsledném tvaru, domluvíme se na termínu operace, ceně za plastiku uší a následně i na předoperačních vyšetřeních, které budete muset před operací podstoupit.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová