Plastika prsou

"

Přitažlivý dekolt může mít každá žena. "

Patříte mezi ženy, kterým příroda do dekoltu moc nenadělila nebo naopak nadělila příliš? Jste se svými ňadry nespokojená? Myslíte si, že máte proti svému okolí prsa příliš malá a povislá nebo naopak trpíte komplexem příliš velkých prsů? Pokud se vzhledem, tvarem nebo velikostí svých prsou zaobíráte častěji, než je zdrávo, je na čase zauvažovat o změně.

Změnit tvar a velikost svých prsou „zaručenými triky“ nebo plastickou operací?

Možností, jak řešit problém s malými prsy existuje mnoho. Můžete si koupit kvalitní podprsenku s push-up efektem a pod oblečením váš nedostatek snadno zamaskovat. Stejně tak můžete vyzkoušet různá cvičení a masáže na zvětšení prsou, nakoupit si pilulky a krémy na zvětšení objemu prsní tkáně nebo si pořídit topy, které váš „problém“ zamaskují. Tipů a rad, jak získat pevná a plná prsa bez zásahu plastického chirurga můžete najít celou řadu. Otázkou však je, zda výše zmiňované způsoby postačí k tomu, abyste byla se svou postavou trvale spokojená. Pro ženy, které touží naopak po prsou menších, žádné triky kromě kvalitního spodního prádla a padnoucího oblečení neznáme.

Chceme vždy to, co nemáme

Jak už to na světě chodí, chceme vždy to, co nemáme. Ženy, které mají prsa malá, touží po jejich zvětšení, ženy které mají díky svému bujnému poprsí zdravotní problémy naopak po jejich zmenšení. Dříve se tyto problémy nikterak neřešily, avšak v době, kdy je možno díky plastické chirurgii dokázat naprosté zázraky, jde všechno téměř samo.

Augmentace prsou

Zvětšení prsou silikonovými implantáty, tzv. augmentace se provádí především z estetických důvodů. Na kliniku plastické chirurgie přicházejí ženy, které chtějí zvětšit prsa kvůli sobě samé, ale také ženy, které se rozhodnou pro plastiku prsou na popud svého partnera.  V dnešní době, kdy určují módní trendy vyhublé modelky s velkými prsy, se bohužel není čemu divit.

Problém s malými prsy lze vyřešit poměrně snadno. Augmentace spočívá ve vložení silikonového implantátu pod prsní žlázu nebo pod sval. Tím dojde ke zvětšení a vytvarování prsou do požadované velikosti a tvaru. Augmentace je vhodná především pro ženy s malými a mírně povislými prsy (starší 18 let) a pro ženy, které neplánují další těhotenství.

Modelace prsou

Dalším způsobem, jak si splnit svůj sen, o krásných pevných prsou je modelace. Modelace prsou spočívá v odstranění nadbytečné kůže na prsou. Prsa se následně pozdvihnou a vytvarují do požadovaného tvaru. Při modelaci prsou je možné upravit i velikost a tvar prsního dvorce. Pokud se vám zdá, že jsou prsa po modelaci příliš malá, není problém je doplnit prsními implantáty. Modelace prsou je vhodná zejména pro ženy s povislými prsy v důsledku kojení, hubnutí menopauzy nebo přechodu.

Zmenšení prsou

Zmenšení prsou neboli redukci prsou podstupují především ženy, které mají opačný problém. Tím jsou příliš velká, těžká nebo neforemná prsa, která způsobují ženě nejen psychické problémy v podobě častých narážek kamarádů a kolegů z práce, ale i celou řadu zdravotních problémů. Mezi ty nejčastější patří například bolesti zad, bolesti hlavy nebo kožní problémy spojené se zapařením kůže pod prsy. Redukce prsou spočívá v odstranění kožních přebytků, ale i části nadměrně velké mléčné žlázy.

Uvažujete o plastice prsou? Kontaktujte nás!

V případě, že máte zájem o jakoukoliv formu plastické operace prsou, ať už augmentaci prsou (zvětšení prsou silikony), modelaci prsou nebo redukci prsou (zmenšení prsou),  neváhejte nás kontaktovat. Na nezávazné konzultaci rádi vyřešíme všechny vaše případné dotazy nebo nejasnosti.

Vaše dotazy
MUDr. Miroslava Průchová odpovídá na Vaše dotazy...


"

Dobrý den, Měla bych dotaz, je mi 20 let a mám každé oko jinak velké (oční štěrbinu). Zajímalo by mě, jestli se dá tato vada operovat a kolik by to případně stálo? Děkuji Lucka"

Dobrý den, pokud máte tento problém od narození, tak je to na menším oku vrozená ptoza víčka. Tuto vadu musí posoudit oční lékař a musí se vyjádřit k velikosti vady, k funkci svalu. Na plastické chirurgii vybereme vhodný typ operace, tuto potom hradí pojišťovna. S pozdravem Dr.růchová

"

Dobrý večer,měla bych zájem o tuto operaci, jsem sice zaměstnaná, ale nemám dostatek peněz v hotovosti. Ptám se tedy, zda je možné uhradit tak zákrok v několika splátkách, nebo zda třeba částečně nepřispívá zdravotní pojišťovna. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, určitě se zastavte na konzultaci, kde  rozhodneme jaký typ operace uděláme a kolik bude stát. Zdravotní pojišťovna na tento typ operace nepřispívá a bohužel na splátky operace možná není. S pozdravem Dr.Průchová